top of page
ZASEDACÍ MÍSTNOSTI A PHONE BOOTHS

Návrh dvou zasedacích místností a "telefonních budek" v open space kanceláři na pražském Andělu.

Cílem projektu bylo vytvořit moderní zasedací místnosti, s důrazem na funkčnost a logické dispoziční uspořádání nábytku a dalšího vybavení. Navržená barevnost a materiály vychází z již rekonstruovaných částí kanceláře - tedy jídelny a recepce. Na jídelní část je navázáno použitím zelené barvy pro čalouněné části nábytku, a dále užitím světlého dřeva pro nábytek, které je použito i v návrhu recepce. Zelená barva má relaxační účinek a kancelář celkově barevně oživí.

Aby byly jednotlivé zóny kanceláře logicky a jasně členěny, je vhodné zasedací místnosti navíc opticky vyčlenit z ostatního prostoru. Proto je pro ně navržen nový koberec, v černomodré barvě, tedy stejné, v jaké bude právě rekonstruovaná recepce. To opět zajistí celkové provázání jednotlivých částí kanceláře a navázání na původní koncept.

Pro menší zasedací místnosti, které budou sloužit především pro telefonické hovory, je zásadní podpořit dobrou akustiku. Proto je navrženo jejich stěnu vždy obložit čalouněnými panely, které navíc místnosti ozvláštní. Tyto malé místnosti mohou být vybaveny buď rohovou lavicí a nebo dvěma křesly, vždy pak doplněny o malé odkládací stolky.

Ve větších zasedacích místnostech je pak navržen stůl s 8-10 místy. Deska stolu je navržena v grafitově šedé barvě, s hranami v dekoru světlého dřeva.


Všechny řešené místnosti jsou ozvláštněny svítidly s mírným industriálním nádechem. V případě potřeby zajištění většího soukromí v jednotlivých zasedacích místnostech, je možné decentně  polepit jejich skla. Zajímavá by mohla být grafika ve tvaru cigaretového dýmu, vycházející ze zaměření firmy, který navíc může mít pokaždé trochu jiný tvar.

bottom of page