top of page
INTERIÉR VINOHRADSKÉHO BYTU - PRAHA

Obývací prostor s kuchyňským koutem má půdorys ve tvaru písmene L. 
Hlavní část kuchyňské linky je řešena minimalisticky, na celou výšku a šířku místnosti. Menší prostor byl opticky zvětšen bílým lakovaným povrchem skříněk. Tento povrch skvěle odráží světlo, proto vyvolá pocit většího prostoru a vzdušnosti místnosti. Kuchyňská deska je z ořechu amerického, který je sesazen pod úhlem do písmene V, což vytváří zajímavý ornament. Ze stejného materiálu je řešen i předsazený ostrůvek. Který je i propojující prvek mez kuchyňskou a jídelní částí. Tedy když bude někdo připravovat jídlo na kuchyňském ostrůvku, může již komunikovat se strávníky u stolu. 

 

Jídelní část je zase přímo napojena na obývací část s tv stěnou NUX. Obývací stěna NUX, která byla přizpůsobena na míru zkosenému prostoru. Obývací stěnu tvoří jednoduché geometrické nástěnné police a skříňka pod TV. Police i skříňka mají stejnou délku a hloubku. Obývací stěna je odýhována ořechem americkým (rovnoletým) v kombinaci s bílým lakem. Což tvoří elegantní kombinaci, která se hodí do všech prostorů (zde byla dýha vybírána tak, aby korespondovala s interiérovými dveřmi). Využitím polic ve zkoseném prostoru docílíme většího úložného prostoru i na místech, které by jinak zůstaly bez využití.


V ložnici je pak umístěna postel NUX, která má rám v bílém polomatném laku a čelo ze sesazenky ze zebrana, která je sesazena do poutavého obrazce, čemuž pak odpovídají i skládací dveře do šatny.

bottom of page