top of page
LOŽNICE A OBÝVACÍ PROSTOR

​Ložnice slouží především k odpočinku, proto je důležité použít kvalitní a přírodní materiály. V našem případě byla na postel a úložný nábytek v ložnici použita dýha ořechu amerického, rovnoletého.
V případě velkého okna v místnosti si můžeme dovolit tmavší barvu na stěnu. Modrá stěna v záhlaví postele zároveň uklidňuje, působí útulně a dodává prostoru zajímavý ráz. Použitím malých nástěnných polic pro lampičky zachováváme jednoduchost a střídmost prostoru.

Obývací prostor, který je spojen s kuchyňským koutem a pracovním místem, je řešen za použití kontrastů. Samozřejmostí jsou přírodní materiály a výrazné doplňky. Velká obývací stěna by v malém prostoru vůbec nepůsobila přívětivě, proto jsou místo ní použity jen nástěnné police na knihy a skříňka pod TV. Tato jednoduchá kombinace zajišťuje, že se prostor opticky nezmenší. Kuchyňská linka je řešena v podobném duchu, v bílé barvě. Celé řešení je jednoduché a vzdušné, s dobrým dispozičním uspořádáním prostoru a logickým členěním na jednotlivé zóny.

Investor si daný byt pronajímá, tudíž bylo při návrhu a realizaci dbáno i na to, aby šel nábytek snadno demontovat a  případně ho tak mohl využít i pro své další bydlení.

bottom of page