top of page
RESTAURACE MLADÁ BOLESLAV

Cílem bylo vhodně zařídit interiér restaurace tak, aby splňoval požadavky na jeho užívání zadané investorem - tedy byl svým způsobem univerzální a vyhovoval tak všem uživatelům v různých denních dobách.


Restaurace je tak vybavena dřevěnými stoly, v dekoru ořech americký, které jsou doplněny tvarově výraznými židlemi v mixu černé a zlaté barvy. Barový pult a zbytek kuchyně, který bude viditelný z prostoru restaurace, by měl být taktéž laděn do tmavých barev a nátěr za touto částí by měl mít zlatavý nádech. Prostor je doplněn jednoduchými svítidly ve tvaru oblouku, který je na každé straně ukončen žárovkou.

To, co prostor ozvláštňuje, je především ztvárnění stropu. Výtvarné řešení stropu spočívá v dřevotřískových deskách bílé barvy, které jsou vyřezány do oblouků a řazeny na stropě za sebou tak (posunuty vůči sobě), aby vytvářely jakoby vlny. 

Povrchová vrstva podlahy by měla být řešena jako litý beton. Nosné kulaté betonové sloupy by měly být černé.

Vzhledem k tomu, že ze tří stran je prostor restaurace obklopen okny. Jeví se prostor jako příliš otevřený.  A proto je vhodné pracovat se stínícími prvky tak, aby vhodně dotvořily prostor restaurace. Zvolili jsme závěsy, které jé možné shrnout, ať již částečně a nebo úplně. Závěsy můžou být v různých barvách a mohou být průsvitné. Tím nahradíme absenci stěn. Před zacloněná okna pak můžou být instalovány např. obrazy či fotografie, v rámci výstav, které by dle zadání taktéž měly být součástí programu.

Salónek, který může sloužit i jako zasedací místnost, je respektován v rohu restaurace. Jeho prostor je vyčleněn skleněnými příčkami.

Terasa může být taktéž v letních měsících využívána jako součást restaurace, což je pravděpodobně v plánu. Možné rozmístění stolů je patrné z půdorysu. Na terase by měla být dlažba a měla by být doplněna zelení v květináčích.

bottom of page