top of page
RESTAURACE A KAVÁRNA MĚSTSKÝ DŮM PŘEROV

Stávající řešení restaurace a kavárny není atraktivní a neodpovídá současným trendům. Prostoru neprospívá především starší vybavení - nábytek, dřevěné obklady a koberce, které již dosluhuje. Interiér restaurace dnes neodpovídá významnosti přerovského Městského domu.

 

Návrh vychází z krásného velkorysého prostoru restaurace a odkazuje se na architekturu budovy v novorenesančním slohu s bohatou štukovou výzdobou s prvky secese. Proto byly navrženy prvky a doplňky s motivy inspirovanými florou či faunou. Zároveň bylo dbáno na to, aby byl prostor vzdušný, odlehčený, a i přes respektování historie, měl moderní charakter.

 

            Navrhované řešení klade důraz na čistotu prostoru, logické rozmístění mobiliáře a soulad vybraných barev. Restaurace i kavárna, která slouží především jako výčep při pořádání plesů, je navržena v jednotném stylu.

 

Stávající nábytek bude vyměněn za nový a koberec vyměněn za vinylovou podlahu s výrazným ornamentem. Stávající dřevěné obložení nahradí obklad z dubové dýhy, která bude sesazena do vzoru diamantu. Kolem pilířů po bocích obloukových překladů jsou navrženy police, pro výstavu vín a dekorací. Ve stejném duchu se nese i úložný prostor za barem, který je navíc doplněn tapetou s grafickým vzorem.

            Stěny budou nově vymalovány dle přiložené dokumentace. Jedná se o světle modrou barvu v částech při stropu, ve středové části je použita barva světle šedá. Po stěnách jsou rozmístěna zrcadla a dekorativní lišty. Závěsy a záclony do oken jsou voleny v odpovídající barevné kombinaci.

Celý prostor interiéru dotváří luxusní velkoplošné vliesové tapety Decent art „Dragonfly“ s motivem vážky a „Grass“ s motivem louky a v kavárně pak „Gray butterflies”.

bottom of page