top of page
PRACOVNA

Ve spolupráci s Hezkey s.r.o.

 

Základ návrhu interiéru pracovny je laděn v neutrálních tónech, jako jsou odstíny šedé a bílé, které jsou doplněny o dekory dřeva, jež jsou ve zbytku interiéru již použity (podlaha, dveře, okna).
Neutrální základ by byl pak doplněn živějšími barvami (především ultra violet /barva roku 2018/, a dále žlutá), avšak v omezené míře a zejména na doplňcích.

Vzhledem k tomu, že se v místnosti a návrhu objevuje určitá lineárnost (dlouhá střešní okna, návrh pracovního stolu na celou šířku místnosti, knihovna Mondrian, která je z jednotlivých linií, atp.), navrhujeme tento fakt ještě podtrhnout a zdůraznit i dalšími prvky, které se navzájem mohou i prolínat.

Konkrétně jsme tedy pro zdůraznění výše zmíněného zvolili tmavě šedou výmalbu za pracovním stolem (do výšky šikminy), která přechází i na stěnu s knihovnou. Horizontální linie knihovny jsou pak přizpůsobeny tak, aby taktéž výškově navazovaly v místě pruhu výmalby.

Pracovní stůl pak na druhé straně navazuje na skříň. V místě návaznosti by byla skříň ve stejném materiálu jako je stůl (bělený jasan), aby byla opět podpořena návaznost a propojení. Na druhé straně skříně pak z výklenku peřiňáku opět vybíhá pruh ve stejném dekoru. Plochu skříně a vybíhajícího pruhu lze ještě navíc ozvláštnit využitím tisku na nábytek (případně to lze ztvárnit z nalepených latí) - s motivem linií á la Mondrian, což hezky koresponduje s knihovnou a navíc je to prvek, který zaujme hned při prvním pohledu od dveří.

bottom of page