top of page
OPERAČNÍ SÁL, MLADÁ BOLESLAV

V Klinice Dr. Pírka v Mladé Boleslavi je kladen důraz nejen na kvalitu léčby a špičkové lékařské postupy, ale i na prostředí ve kterém se pacienti a personál nachází. Hlavní budova kliniky je nově zrekonstruovaná a je obklopena parkem, ve kterém se konají příležitostné výstavy a jsou tam zasazena umělecká díla jako jsou sochy či plastiky.

Proto i k rekonstrukci jednoho z operačních sálů bylo přistupováno speciálně. Vznikl tak nový interiérový umělecký prvek - trojrozměrný zvlněný obklad z umělého kamene.


Celý operační sál je řešen v jemných fialových tónech. Stěny budou obloženy grafosklem s nenápadným motivem vlnek. Zadní stěna bude obložena zmíněným vlnitým obkladem z umělého kamene, který je částečně podsvícen. Umělý kámen byl původně vyvinut právě pro operační sály, jelikož umožňuje bezesparé řešení a dobře se udržuje. Na tzv. laminární pole uprostřed podhledu bude možné promítat. Sál je určen pro operační výkony v lokální anestezii, kdy pacient zůstává při vědomí. Takto bude moci na stropě sledovat například abstraktní motivy typu polární záře, které mu snad zpříjemní čas strávený výkonem. A to vše při zachování přísných hygienických norem.

                                                                                                 společně s MgA. Ing. arch. Zdeňkem Urbánkem
bottom of page