top of page
CAFÉ LIBERICA

Ve spolupráci s Hezkey s.r.o. a designérkou Ivanou Šustrovou.

Návrh rekonstrukce interiéru kavárny v Praze na Starém Městě, jejíž původní interiér potřeboval především prosvětlit a očistit od zbytečných, nefunkčních prvků. Nově navrhovaný styl navíc sjednocuje a propojuje jednotlivé místnosti a promítají se v něm jak prvky klasické vídeňské kavárny, tak současné trendy.

 

Základem návrhu je výmalba pastelovými barvami. Použití letních světlých barev v přírodní škále evokuje lehkost, cestování a klid. Barvy nemají ostré ohraničení, naznačují nedokončenou výmalbu, lehkost a svobodu a jsou kontrastem k baru, kazetovému obložení stěn a pravoúhlým dekoračním lištám. Za barem je použit modulární nástěnný policový systém s černými tabulemi, na které lze psát a lze je libovolně přemístit. Čelní strana baru je obložena dřevěným kazetovým obkladem. Kazety jsou pak naznačeny dekoračními lištami i ve spodní části stěn. Nevestavný nábytek reprezentují dřevěné židle klasického kavárenského typu v zeleném a černém odstínu a hranaté dýhované stoly s centrální podnoží.

 

Zásadní nedílnou součástí interiéru je osvětlení. Závěsné osvětlení nad barem, stejně tak jako v dalších částech kavárny, je řešeno v bílém provedení v kombinaci s mosaznými prvky a s textilními kabely. Zdroje svítidel jsou voleny tak, aby pro všechny části kavárny bylo možné navolit vhodné osvětlení ať už k typu pořádané akce a nebo vzhledem k denní době. To vše je pak doplněno neonovým logem naproti vstupu.

Návrh interiéru tak reflektuje nejen požadavky klientů, ale i tep doby a věříme, že bude příjemný pro všechny uživatele napříč generacemi.

bottom of page