top of page
BYT PRO MLADÝ PÁR

Startovní byt s omezeným rozpočtem, tak by se dal charakterizovat projekt návrhu interiéru garsoniéry. Byt je situován v širším centru Prahy, kde je vše skvěle dostupné díky tramvajové dopravě. Je orientován na jih a do vnitrobloku.

Jedná se o malý byt, který je sice pro dva lidi dostačující, ale o to účelněji se musí nakládat s nábytkem, uvažovat, jak vše co nejlépe zařídit a využít každý čtvereční metr. 

Byt se nachází v domě z roku 1937, má zajímavou historii, která se propsala i do samotného bytu. Původní parketová podlaha a vestavěné skříně byly vhodně doplněny nábytkem, který reaguje na styl bytu jako takového a zároveň zohledňuje potřeby mladého páru. Proto byl zvolen mix nového a staršího nábytku. U nábytku převažuje bílá barva, která je občas doplněna dřevěným dekorem korespondujícím s podlahou. Bílá je i výmalba. Pro oživení je jedna stěna vymalovaná sytě tyrkysovou barvou. Barevné jsou pak i doplňky, které se však v případě "okoukání" dají snadno vyměnit.

Ač je byt malý, podařilo se ho rozdělit na jednotlivé funkční zóny tak, aby se činnosti během dne vzájemně nenarušovaly. 

Investoři se rozhodli pro tento byt díky lokalitě, ale také díky dispozici a možnosti uspořádání vnitřního vybavení. Oceňuji velké množství vestavěného úložného prostoru, díky kterému je snažší udržet pořádek. Kuchyně je malá, ale i tak se podařila zařídit vším podstatným.

Někdy se kvůli omezenému rozpočtu najdou právě ta nejlepší řešení. 

 

bottom of page