top of page
Vstupní lobby
Schodiště
Schodišťová hala
Velká zasedací místnost
Velká zasedací místnost
Detail stropu
Detail dveří
Chodba
Standardní kuchyňka
Standardní kancelář
Reprezentativní zasedací místnost
Reprezentativní zaseda
Manažerská kancelář
Kuchyňka v reprezentativní sekci
Sekretariát
Ředitelna
Ředitelna s koupelnou
Průhled na terasu
Malá zasedací místnost
Exteriér budovy
INTERIÉR ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY

Interiér nové administrativní budovy firmy byl navržen především s aspektem na funkčnost prostoru a zároveň vysoký estetický standard.  Při návrhu interiéru byl taktéž zohledněn styl exteriéru budovy, na který styl interiéru volně navazuje. Technické zaměření firmy se do interiéru volně prolíná v podobě technicistních prvků. Barevné řešení pak vychází z firemních barev - tedy odstínů modré, které jsou doplněny neutrálními šedými odstíny a dekory dřeva.
 

Samotný vstupní prostor obsahuje recepční pult a je předělen přístupovými turnikety. Prostor bude vydlážděn žulovou dlažbou. Recepční pult se nachází v levé části prostoru, z vnější části je opláštěn kovovými rámy s výplní z tahokovu, což prezentuje výše zmíněné technicistní prvky. Stěny za recepcí o okolo ní jsou obloženy dýhovaným obkladem v dekoru javoru. Tento dekor se pak objevuje i v dalších částech budovy. Další technicistní prvek, tedy rámy s výplní z tahokovu, jsou pak použity na stěně naproti vstupu, kde je navíc umístěno i firemní logo. V místech pod schodištěm je navrženo sezení, sestávající ze dvou křesel a stolku. Stejné sezení je pak navrženo i pro haly ve 2. a 3. NP. V těchto halách je navíc vždy jedna stěna věnována prezentačním panelům s historií a zaměřením firmy. Objem prostoru toalet, který vždy zasahuje do prostoru hal, je záměrně zvýrazněn modrou barvou. Vytváří tak vertikální prvek, který opticky propojuje všechna podlaží.
Na haly vydlážděné žulovou dlažbou pak navazují prostory chodeb s modrým kobercem. Většina interiérových dveří (kromě reprezentativní sekce) je v šedém laminu. Tam, kde je to žádoucí, jsou standardní svítidla doplněna svítidly atypickými, která prostor dozařizují a ozvláštňují.

Standardní kanceláře
Standardní kanceláře, jsou vzhledem ke svému počtu, zastoupeny v budově nejvíce. Pro kanceláře s obsazením dvou osob jsou navrženy tři varianty uspořádání nábytku, ze kterých lze libovolně volit. Kanceláře jsou účelně zařízeny typovými stoly, zásuvkovými kontejnery a kancelářskými židlemi. Úložný nábytek je řešen na míru. Sestává z nízké skříňky pod okny, jejíž horní deska přechází v parapety. Tato skříňka je navržena na celou šířku místnosti. A dále z vestavěné skříně, vyplňující prostor okolo dveří, která je taktéž navržena na celou šířku a navíc i výšku místnosti. Nábytek je z lamina - v šedých neutrálních odstínech, které jsou doplněny dekorem javorového dřeva. Dekor dřeva místnost zútulní a pocitově zateplí. Na podlaze pak bude koberec, v béžovohnědých odstínech. Koberec navíc zlepší akustické vlastnosti kanceláří. Stěna s okny bude vymalována šedou barvou, ostatní výmalba bude bílá. Vstupní dveře budou šedé, se zajímavým detailem kulatého prosklení v horní části.

Manažerské kanceláře
Manažerské kanceláře ve 3. np jsou svou dispozicí a zvoleným nábytkem řešeny podobně jako kanceláře běžné, avšak ve vyšším materiálovém standardu. Obecně jsou kanceláře pro jednu osobu vybaveny pracovním stolem do L - kde kratší část stolu může sloužit pro jednání či tp.. Dalším zařízením jsou zásuvkové kontejnery a kancelářké židle (opět ve vyšším standardu). Vestavěný nábytek má obdobné rozvržení jako u standardních kanceláří, avšak je řešen v kombinaci lamina v dekoru hliníku s dýhovanými části exotické dýhy wenge. Podlaha v manažerských kancelářích bude dřevěná. Stěna s okny bude vymalována šedou barvou, ostatní výmalba bude bílá. Vstupní dveře budou šedé.

Reprezentativní sekce - sekretariát, ředitelna a reprezentativní zasedací místnost
Největší důraz při návrhu byl samozřejmě kladen na reprezentativní sekci budovy, tedy ředitelnu se sekretariátem a reprezentativní zasedací místnost. Již přístupová chodba k této sekci je materiálově odlišena, aby bylo návštěvníkovi ihned patrno, že se jedná o významější část budovy. To je docíleno kobercem se střiženým vlasem v modrém odstínu, který bude působit luxusním a zajímavým dojmem. Taktéž dveře ústící do chodby a další dveře v rámci této sekce jsou navrženy ve vyšším standardu a budou dýhované exotickou dýhou wenge.
V sekretariátu jsou pro nábytek a obklad stěny zvoleny stejné dekory jako v manažerských kancelářích. V ředitelně samotné je pak pro nábytek a obklad stěny zvolena kombinace exotických dýh wenge a makassaru, které se vhodně doplňují. Ředitelna, stejně tak jako malá zasedací místnost u ředitelny, bude navíc vybavena luxusním nábytkem ladícím s celkovým konceptem, dle výběru generálního ředitele. Podlaha ve zmíněných místnostech bude dřevěná. Pro koupelnu náležející k ředitelně je pak zvolen obklad a dlažba, které taktéž korespondují s celkovým konceptem reprezentativních prostor.
V reprezentativní zasedací místnosti bude na podlaze taktéž koberec se střiženým vlasem v modrém odstínu, který pro zasedací místnost navíc zajistí i lepší akustické vlastnosti. Nejatrativnějším kusem nábytku bude pak oválný stůl uprostřed místnosti s dýhovanou deskou z makassaru. Sekretariát, ředitelna s malou zasedací místností a reprezentativní zasedací místnost budou opatřeny záclonami a závěsy vždy na celou výšku a šířku stěny s okny. Textilní prvky vhodně doplní nábytek v místnostech a prostor bude působit zařízeněji. Podhledy jsou v těchto místnostech sádrokartonové hladké (v ostatních částech budovy jsou pak systémové - kazetové).

Standardní zasedací místnosti a hlavní zasedací místnost
Standardní zasedací místností ve 2.NP jsou řešeny ve stejném standardu a barevnosti, jako běžné kanceláře. Jejich dispozice umožňuje uspořádání stolů za sebou a nebo vedle sebe - to může být účelné pro různé typy jednání. U židlí pro zasedací místnosti bylo dbáno především na jejich pohodlnost (čalounění, područky) a zároveň možnost stohovatelnosti. Provedení jejich čalounění bude v černé kůži. Černá barva zajistí vhodný vizuální kontrast s ostatními prvky. V hlavní zasedací místnosti je pak zvolen modrý koberec - stejný jako na běžných chodbách (v provedení smyčka). Barevnost nábytku je řešena stejně jako ve standardních zasedacích místnostech. Dominantí v celém prostoru budou pak akustické zavěšené panely kruhového tvaru v bílé a modré barvě, které naprosto určují vizuál místnosti. Prostor je navržen tak, aby v něm šel nábytek uspořádat pro různé typy akcí. Místnost lze navíc rozdělit na dvě části pomocí dělící příčky, která bude laminovaná v dekoru javoru.

Provozní místnosti
Provozní místnosti, jako jsou toalety nebo kuchyňky, jsou především funkčně a prakticky zařízeny. Kuchyňky jsou řešeny na míru, v laminu, a svou barevností odpovídají standardním kancelářím - tedy šedá barva a dekor dřeva javoru. Typový nábytek (jídelní stolky a židle) svým stylem taktéž odpovídá vybavení kanceláří. Kuchyňky jsou vybaveny spotřebiči dle zadání investora.
Všechny toalety mají na podlaze tmavě šedou velkoformátovou dlažbu - na tu pak navazuje na stěnách menší formát obkladu. Obklad na stěnách hlavního prostoru toalet je barevný (modrá muži, červená ženy). Barevné prvky ve větší ploše hezky vyniknou a prostor ozvláštní. Samostatné kabinky wc jsou pak obloženy z vnějšku i zevnitř tmavě šedým obkladem stejného formátu. Obklady i dlažby jsou matné. Dveře jsou šedé.

Celkově byl návrh zpracováván především s důrazem na vytvoření příjemného prostředí pro všechny uživatele budovy a dále s důrazem na funkčnost a účelnost daných řešení a estetickou kvalitu designu.

Projekt budovy: Rakoprojekt s.r.o.

bottom of page